Anička Stromšíková napodobila Evu Stašovou

Tak jsme se konečně dočkali, vážení přátelé. Po opravdu předlouhé době jsme se opět mohli sejít v neděli 20. září 2020Bowlingu SKY Ostrava k našemu Vašemu oblíbenému turnaji CNC PRODUKT CUP. Celkem se turnaje zúčastnil krásný počet 28 hráčů, z nichž 2 si střihli ve středu 16.9.2020 předehrávku. K tomuto bodu se vrátíme ještě v závěru našeho reportu.

V turnaji jsme přivítali nové hráče, 3 muže a 2 ženy. A právě děvčata hrála vele důležitou a úspěšnou roli v celkovém zúčtování. První z nich, Anička Stromšíková (822 b.), zvládla nejlépe ze všech kvalifikaci a z prvního místa si zajistila postup přímo do finále. Společně s ní se nebezpečnému semifinále vyhnuli a na finále se mohli v klidu připravovat druhý Andy Bednarz (814 b.), třetí Michal Poprocký (773 b.), čtvrtý Karel Orság (772 b.), pátý Víťa Hasník (768 b.) a šestý Pavel Varhaníček (757 b.). Prvním smutným, tzn. nepostupujícím, byl Petr Adamec, kterému na posledního postupujícího, Honzu Kajzara (703 b.), chybělo 13 bodů. Se soutěží se musela bohužel rozloučit také Eva Stašová, absolutní vítězka posledního, únorového turnaje nebo takoví borci jako Jarda Rzidký či Vašek Bařina.

Ve dvou semifinálových dvou hrách zahrála výborně Iva Fojtíková (420 b.) a s přehledem postoupila z prvního místa do finále. Na to se mohli těšit také Matěj Vojkovský (404 b.), Katka Hejdučková ml. (399 b.), Nikola Hargašová (397 b.), Radek Novák (388 b.) a poslední postupové místo urval Milan Bohačík (382 b.). Prvním nepostupujícím se stal Jindra Jung, kterému na postup chybělo 9 bodíků.

A je tady finále, do kterého se probojovaly hned 4 ženy. Takové zastoupení již dlouho nepamatujeme a nutno říci, že se vůbec neztratily. Vítězka kvalifikace, Anička Stromšíková (441 b.) pokračovala ve výborném výkonu a její dvě dvoustovky zlomily jakýkoliv odpor soupeřů. A jak máme v nadpise, do písmene napodobily únorový výsledek Evy Stašové, což je celkové vítězství, vítězství v kvalifikaci, nejlepší žena turnaje a hráčka Kat. B. Snad ji v příštím turnaji nepostihne stejný herní kolaps, jaký postihl v kvaldě Evu. Kvalifikaci i semifinále zvládl s odřenýma ušima Milan Bohačík (396 b.), ale jako vždy, finále je jiná soutěž a liga. No a Milda ji zvládl na výbornou a je z toho krásné druhé místo. V těsném závěsu, o pouhý jeden bod, skončil na třetím místě Víťa Hasník (395 b.) a ukázal, že tento turnaj mu svědčí. Krásné čtvrté místo obsadila Nikča Hargašová (389 b.), takže se jí premiéra na turnaji více než vydařila. Jen tak dál. Na pátém a šestém místě pak, opět jen s bodovou ztrátou, skončili ostřílení kozáci našeho turnaje, stálice CNC Cupu Andy Bednarz a mladá puška Matěj Vojkovský (oba 388 b.). Tady musel dokonce rozhodnout vyšší nához, který hovořil ve prospěch Andyho.

Anička Stromšíková – hvězda zářijového turnaje CNC Produkt Cup

Jak to bude s celoročním hodnocením, to vymyslíme s panem ředitelem Pavlem Roudným do příštího turnaje. Jisté je, že v čele je po 2. turnaji série CNC PRODUKT CUP Andrzej Bednarz (87 bodů), druhý je Radek Novák (83 bodů) a na třetím místě je Katka Hejdučková starší (79 bodů).

Co říci závěrem? Velký dík patří Karlovi a Janě Orságovým, kteří na poslední chvíli zaskočili v organizaci turnaje za Petra Roubalíka, který v neděli těsně před polednem nastoupil DOBROVOLNOU karanténu, ne nařízenou, aby bylo jasno, proč náš blázen nedorazil. Bez Karla a Janči by se turnaj nemohl odehrát, to bychom byli všichni hodně smutní a rozladění. Takže ještě jednou, díky moc.

Dále děkujeme Pavlu Roudnému za sponzorský finanční dar 3.100,- Kč, díky kterému bylo, společně se zůstatkem ze startovného, mezi nejlepší hráče a také první nepostupující z kvalifikace a semifinále, rozděleno celkem 4.800,- Kč. Vážíme si toho.

Ze zářijového turnaje je to již opravdu vše. K třetímu turnaji CNC PRODUKT CUP se sejdeme v Bowlingu SKY Ostrava v neděli 18. října 2020. V ten den, jak se díváme, se hraje v Praze Prestige. Pokud by měl někdo z hráčů z důvodu účasti na tomto turnaji, zájem o předehrávku, neváhejte kontaktovat Petra Roubalíka přes messengera, pokusíme se najít vhodný termín k předehrání kvalifikace.

A to je již opravdu vše. Díky za krásnou bowlingovou neděli a těšíme se brzy na viděnou.

Váš CNC Produkt Team


OBSAZOVAČKA pro říjnový turnaj je otevřena ZDE


Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí kategorie A – ZDE

Pořadí kategorie B – ZDE

Pořadí kategorie Ž – ZDE

HDC a kategorie pro říjnový turnaj – ZDE