Eva Stašová předvedla vítězný systém start-cíl

V neděli 16. února 2020 se nám v Bowlingu SKY Ostrava rozběhl již 3. ročník bowlingové série CNC PRODUKT CUP. Chřipková epidemie se bohužel postarala, že nám nepadl historický rekord v počtu startujících. Ještě v polovině týdne to vypadalo, že bude překonána hranice 40 startujících, ale osud nám nepřál. I tak je celkový počet 35 hráčů vynikající. A když k tomu přičteme, že se tentokrát zúčastnilo dokonce 8 žen, tak již k tomuto faktu není potřeba nic jiného dodávat. Nakonec se do našeho turnaje zapojilo šest nových hráčů a především dvě děvčata zcela zamíchala výsledkovými kartami.

První z nich, Eva Stašová (803 b.) začala sice vlažněji, ale pak se rozjela a byla z toho první kvalifikační pozice a přímý postup do finále. Velmi dobře zahrál také dělostřelec Zygmunt Kokurowski (797 b.) a bylo z toho druhé místo. Přímý postup si vybojovala také stálice našeho turnaje Andy Bednarz (783 b.), čtvrtý byl občasný návštěvník CNC Cupu David Klein (773 b.), páté místo urval Radek Novák (772 b.) a šesté místečko si ukoulela Iveta Kudelová (769 b.). Je téměř jisté, že v rozšiřující se konkurenci budeme stále častěji vídat, že ne všichni spolufavorité turnaje vždy postoupí alespoň do semifinále. Nejméně populární je samozřejmě 19. místo. Tentokrát to vyšlo na Honzu Hoschnu, jemuž k postupu chyběly pouhé 4 bodíky na posledního postupujícího, kterým byl Petr Barinec (706 b.).

TOP šestka se mohla začít v klidu připravovat na samotné finále. O dalších šest míst se svedly těžké boje v semifinále. Tyto dvě hry vyšly nejlépe Milanu Krčmovi (432 b.), který tak bezpečně zamířil do finále. Spolu s tímto zlínským borcem si finále vybojovali také Katka Hejdučková st. (416 b.), Honza Žídek (406 b.), Rosťa Kala (401 b.), Tomáš Frydrych (390 b.) a Ivča Nováková (367 b.). Smutným prvním nepostupujícím do závěrečných dvou her byl o jediný bodíček Vašek Bařina (366 b.), celkový vítěz 1. ročníku. V semifinále překvapivě skončil také vítěz 2. ročníku, Radovan Uher a pohroma favoritů byla dokonána, když se s turnajem musel rozloučit i vítěz nedávného Superfinále Matěj Vojkovský.

2. David Klein – 1. Eva Stašová – 3. Kateřina Hejdučková – 4. Radek Novák – 5. Rostislav Kala – 6. Andrzej Bednarz

Finále tak mělo velmi zajímavou skladbu. A protože nám celý den nepadala žádná vysoká čísla, bylo jasné, že k úspěchu povede cesta přes minimum splitů, přesné dohozy a vyhnout se žlábkům prvním hodem. S tímto faktem se nakonec nejlépe popasovala Eva Stašová (390 b.), která tak dokonala zcela výjimečný historický zápis turnaje. První start, lídr kvalifikace, celkové vítězství, nejlepší žena turnaje a hráčka Kategorie B. Co dodat? Velká gratulace, Eviku. Na druhém místě skončil s odstupem 4 bodů David Klein (386 b.), který potvrdil předchozí věty. Nejvyrovnanější hry během celého turnaje jej dovedly k úspěchu a nebýt toho blbého žlábku po strike, mohl slavit vítězství. Ale na kdyby se samozřejmě nehraje. Skvělé třetí místo nakonec pro sebe urvala Katka Hejdučková st. (381 b.) a i pro ni to byla krásná a úspěšná premiéra v našem CNC Produkt Cupu. Ženy nám prostě přepsaly historii turnaje. Tohle je pánové fakt, s tím se musíte smířit. A to měla děvčata ve finále ještě své dvě zástupkyně, Ivetu Kudelovou (7. místo) a Ivču Novákovou (12. místo). Zbývají nám doplnit jména hráčů TOP šestky turnaje. Na čtvrtém místě skončil Radek Novák (375 b.), na pátém Rosťa Kala (372 b.) a na šestém Andy Bednarz (369 b.).

Eva Stašová – absolutní královna únorového turnaje CNC Produkt Cup

Máme tedy za sebou velmi úspěšný 1. turnaj z bowlingové série CNC PRODUKT CUP 2020. Ke 2. turnaji se sejdeme v Bowlingu SKY Ostrava v neděli 22. března 2020 a již se moc moc těšíme na další parádní souboje.


A nyní přichází na řadu hodně důležitá informace. Bohužel, centrum SKY má tolik drah, kolik má a není nafukovací. A na 12 míst v 3. rundě máme požadavek od 24 hráčů. Sami uznáte, že tady prostě Vám všem nemůžeme vyjít vstříc. Po 18 hodinovém přemýšlení a vzetí v úvahu všechna pro a proti jsme dospěli k tomuto rozhodnutí.

  1. – nasazení do 3. rundy – zohledněna bude vzdálenost města hráče od centra SKY Ostrava (nad 50 km – Zlín, Holešov, Olomouc, Třinec, Rybnik, Valašské Meziříčí a případně další města).
  2. – nasazení do 3. rundy – pracovní směny, služby či povinnosti pravidelně se opakujícího charakteru mají přednost před osobními zájmy a koníčky hráčů.
  3. – nasazení do 2. rundy – hráči se zájmem o tuto rundu.

Ve 20:00 hodin otevřeme OBSAZOVAČKU a věříme, že všichni chápete, že našim cílem je celková spokojenost všech z Vás, kteří se tohoto našeho Vašeho parádního turnaje účastníte. Děkujeme za pochopení.


OBSAZOVAČKA pro březnový turnaj je otevřena ZDE


Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí kategorie A – ZDE

Pořadí kategorie B – ZDE

Pořadí kategorie Ž – ZDE

HDC a kategorie pro březnový turnaj – ZDE

Váš CNC Produkt Team