ABL 1.liga, 2.kolo nádstavbových částí, jaro 2013

V těchto dnech se na většině bowlingových center v České republice dohrávají regionální částí Amatérské Bowlingové Ligy (ABL).

Nejprve se ve středu 22.května na Třineckém XBowling dohrála 1.liga o udržení. V této skupině hraje náš “A” tým. Po prvním hracím dni jsme měli dokonce 5 bodový náskok na třetího a stačilo si jen udržet druhou příčku na záchranu 1.ligy. Bohužel přišly 4 porážky a pouze jedna výhra, celkem pouze 7,5 získaných bodů a celkově čtvrté místo. To znamená, že v pondělí 10.června nás čeká baráž o setrvání v 1.lize.

Statistiky hracího dne:

CNC Produkt “A”: 1 výhra, průměr 510,2, celkově 7,5 bodu
Petr Barinec, 1 výhra, 1 remíza, 3 prohry, průměr 178,2
Pavel Roudný, 4 výhry, 1 prohra, průměr 173,4
Vladan Vašíček, 5 proher, průměr 158,6

Příloha:
Výsledkový zpravodaj 2.kola 1.ligy o udržení

Odkaz:
Oficiální výsledky a komentář 2.kola 1.ligy o udržení

V úterý 28.května se ve stejné herně odehrál druhý hrací den ve skupině o titul. Zde hraje pro změnu náš tým “B”. Za celý den jsme sice porazili jak celkového vítěze Římskou Légii, tak i druhý Kemenangan. K tomu jsme však přidali už jen dvě výhry a když se k tomu přičtou tři porážky a to vždy bohužel drtivým skóre 5:0, bylo jasné, že to na nějaké extra umístění nebude. Inu každý si občas vybere slabší chvilku, bohužel pro nás to přišlo v nejméně vhodnou dobu, zároveň nás dnes ani nepodržel náš nejlepší hráč (Filip Křižka), zaznamenal 6 porážek a tak se hlavní měrou podílel na tom, že jsme nejenže nevybojovali žádnou z medailových pozic, ale dokonce klesli na 4.místo. Takový je úděl týmového sportu. Nic na tom ani nezměnil fakt, že byl oceněn za nejlepší průměr v rámci celé první ligy, čímž si zajistil přímý postup na mistrovství republiky jednotlivců. 10.června nás tak čeká baráž o celorepublikové finále družstev a doufejme, že se přes ni do celorepublikového finále přece jen dostaneme.

Statistiky hracího dne:
CNC Produkt “B”: 4 výhry, 3 prohry, průměr 535,29, celkově 16 bodů
Miroslav Křesťan, 2 prohry, průměr 153
Mirek Mrocek, 3 výhry, 2 prohry, průměr 179
Andrzej Bednarz, 4 výhry, 3 prohry, průměr 187,86
Filip Křižka, 1 výhra, 6 proher, průměr 175,86

Příloha:
Výsledkový zpravodaj 2.kola 1.ligy “O titul”

Odkaz:
Oficiální výsledky a komentář 2.kola 1.ligy “O titul”