ABL 1.liga, 2 kolo o titul i o udržení, podzim 2012

Nejlepší dva týmy skupiny o udržení

V tomto týdnu se v regionu Severní Morava odehrály rozhodující boje ABL 1.ligy o udržení i o titul.

Nejprve se v pondělí 19.listopadu v Ostravě v herně Bowling Sky odehrálo druhé kolo o udržení, kde nás zajímalo, zda se našemu družstvu CNC Produkt “A” podaří udržet v první lize i pro nadcházející sezónu. A podařilo se! Kluci třikrát vyhráli, dvakrát prohráli a celkem obsadili druhé místo, které zaručuje setrvání v soutěži. Družstva na třetím a čtvrtém místě musí hrát baráž o udržení v soutěží a ostatní mužstva padají do druhé ligy. Nejlepším hráčem celé skupiny byl vyhlášen Vladan Vašíček.

Statistiky CNC Produkt “A”: 3 výhry, 2 prohry, průměr 508, celkově 16 bodů
Petr Barinec 2 výhry, 3 prohry, průměr 158,6
Pavel Roudný, 4 výhry, 1 prohra, průměr 164
Vladan Vašíček, 4 výhry, 1 prohra, průměr 185,4

Celkové statistiky 2. hracího dne skupiny o udržení naleznete zde.

Další den, v úterý 20.listopadu se v Třinci, v herně XBowling odehrál rozhodující hrací den ve skupině o titul. Po minulém hracím dni byl náš tým CNC Produkt “B”, obhájce z minulé sezóny na prvním místě, proto jsme byli zvědavi, zda se mu podaří vedení udržet a titul obhájit. Bohužel se to nepodařilo a skončili jsme až na čtvrtém místě. Zvítězil tým Bowling Růžový Pahorek, který byl před tímto hracím dnem až na čtvtrém místě, o bod druhá skončila Římská Légie, třetí skončil Kemenangan se stějně body jako CNC Produkt “B”. Oba tyto týmy ztratily na vítěze pouhých 4,5 bodů. I podle toho lze vidět, jak byla soutěž vyrovnaná. Mezi jednotlivci byl oceněn Filip Křižka, který měl včera nejlepší průměr za hrací den (225,7) a byl vyhlášen nejlepším jednotlivcem skupiny. Rovněž se třikrát zapsal do VIB Silver klubu (244, 237 a 246). Celkově v tomto hracím dni padlo 11 výkonů zapsaných do některého z VIB klubu.
Protože do celorepublikového finále postupují pouze první dva týmy, ostatní družstva musí o finále bojovat v baráži. CNC Produkt se o něj ale ještě v lednu popere, to nám věřtě!

Statistiky CNC Produkt “B”: 3 výhry, 4 prohry, průměr 564,4, celkově 15 bodů