Březnový CNC Produkt bowlingový bankomat vyhrál Radek Novák

Nejlepší hráči březnového turnaje:Ivo Otipka (vítěz kategorie "B"), Andrzej Bednraz (2.místo), Radek Novák (1.místo), Iveta Kudelová (3.místo a vítězka mezi ženami)
Nejlepší hráči březnového turnaje:
Ivo Otipka (vítěz kategorie “B”), Andrzej Bednraz (2.místo), Radek Novák (1.místo), Iveta Kudelová (3.místo a vítězka mezi ženami)

V neděli 16.března se v herně Bowling Sky Ostrava odehrál první letošní turnaj série “CNC Produkt bowlingový bankomat”. Oproti loňskému roku, kdy se hrálo devítkovým způsobem, se letos hraje standardním způsobem. Pro hráče byly zavedeny handicapy a byla přidána kategorie B. Pro první turnaj jsme vložili do bankomatu startovacích 1500,- Kč. Výherce obsahu bankomatu se losuje po ukončení kvalifikace z rozmezí nejnižšího a nejvyššího náhozu kvalifikace. V neposlední řadě se hraje nejen o hodnotné ceny, ale i o finanční prémie.

Kvalifikaci tentokrát ovládly ženy, první místo obsadila Kristýna Janočková (783), druhá skončila Iveta Kudelová (779) a třetí Pavel Roudný (764). První nepostupující z kvalifikace Petr Barinec (702) získal alespoň cenu útěchy v podobě poukázky na 1 hodinu bowlingu zdarma.

Po ukončení kvalifikace došlo na losování bankomatu. Losovalo se z rozmezí 109-225. Hrálo se o částku 2700,- Kč, vylosováno bylo číslo 194 a to neměl nikdo. Nejblíže byl Luboš Mada s náhozem 193. Celý obsah bankomatu se přesunuje na příště, kdy se bude hrát již o sumu blížící se 4.000,- Kč. To už opravdu stojí za to!

Prvních 6 hráčů z kvalifikace postoupilo rovnou do finále, dalších 12 hráčů o něj museli bojovat v semifinále. Zde bylo potřeba zahrát na postup 408 včetně handicapu. První nepostupující ze semifinále, Jirka Klusáček (386) alespoň získal poukázku na hodinu bowlingu zdarma.

Finále se hraje na ve 12 hráčích na 4 hry od nuly. Zvítězil Radek Novák z Bílovce s celkovým náhozem 828, na druhém místě se umístil hráč CNC Produkt “B” Andrzej Bednarz z Polska (788). Třetí místo a zároveň první místo v kategorii žen obsadila Iveta Kudelová, která navštívila bowlingový turnaj po dlouhých 9 měsících. Na dalších hodnocených místech skončil Jarda Rzidký (celkově 4. s náhozem 747), na pátém místě se umístil Michal Foťko (745) a na šestém místě skončil David Klein (737). V kategorii “B” zvítězil Ivo Otipka, nováček na tomto bowlingovém turnaji, celkově na 7.místě.

Pro tento turnaj jsme použili mazání Bowling SKY “3”. Jednalo se o první ostrý test tohoto mazání, který k naší spokojenosti obstál na výbornou. Další turnaj tedy zřejmě odehrajeme na stejném mazání. Handicapy budou zaktualizovány podle výsledků dnešního turnaje.

Přístí turnaj se odehraje v neděli 27. dubna 2014 opět od 12 hodin, obsazovačka je již otevřena na obvyklé adrese.