Červnový CNC Bowlingový bankomat vyhrála Dana Klusáčková

Trojice nejlepších z červnového turnaje Luboš Mada (3.místo), Dana Klusáčková (1.místo), Jarda Rzidký (2.místo)
Trojice nejlepších z červnového turnaje: Luboš Mada (3.místo), Dana Klusáčková (1.místo), Jarda Rzidký (2.místo)

V neděli 23.června se odehrál již letošní šestý turnaj bowlingové série CNC Bowlingový bankomat. Pomalu nám začalo léto a tak i účast byla o něco slabší. Turnaje se zúčastnilo celkem 16 hráčů (hráček), takže do semifinále po kvalifikaci postupovali úplně všichni, někteří hráči měli dokonce rovnou zajištěn postup do finále. Kvalifikaci tentokrát vyhrála Eva Stašová s náhozem 926 bodů, před Petrem Adamcem (882), třetí Filip Křižka s 879 body.

Po ukončené kvalifikaci došlo na losování bankomatu. A protože minule byl bankomat doslova vyloupen Romanem Tyralou, tentokrát se losovalo “pouze” o 640,- Kč. zaokrouhlili jsme to tedy alepoň na 700,- Kč a mohlo se losovat. Padlo opět hodně nízké číslo 58, což znamená, že nikdo nevyhrál a obsah bankomatu se přesunuje na příště. Třístovka nebyla rovněž pokořena, a tak si příští třístovkáři rozdělí u rovných 900,- Kč. Nutno podotknout, že Standa Vilášek k ní měl dneska opravdu blízko, ale po 10 strajcích přišla osmička …

Slabší účast 16 hráčů znamenala, že někteří hráči měli již zajišten postup dp finále, zbývající si ho museli vybojovat. Semifinále výborně rozjela Dana Klusáčková (po dvou hrách 477), Roman Tyrala (455), Jirka Klusáček 444. V dalších dvou finálových hrách Dana Klusáčková přidala 480 bohdů a s celkovým náhozem 957 s přehledem vyhrála. O další místa se strhnul velký boj. Druhé místo poslední hrou(261) pro sebe vybojoval Jarda Rzidký (celkově 913) a o 8 bodů překonal Luboše Madu (905). Na dalších místech skončil Jirka Kluáček (902), Roman Tyrala (828) a Pepa Novák (799). Nejlepší ženou byla pochopitelně oceněna vítězka turnaje, Dana Klusáčková.

Příloha:
Výsledky 6. turnaje (formát pdf)

Další turnaj se odehraje v neděli 14.červnence, obsazovačka je k dispozici na obvyklé adrese.