CNC Produkt Ostrava na mistrovství republiky ABL na druhém místě!

CNC Produkt Ostrava, 2.místo

Ve dnech 19. a 20. ledna 2013 se v Pardubickém centru Bowling Luka konalo mistrovství republiky ABL. Hrálo se na krátkém, poměrně obtížném mazacím modelu. V sobotu se hrála soutěž jednotlivců, v neděli hlavní soutěž družstev. A protože v neděli jsme zaznamenali úspěch významnější, začneme rekapitulací soutěže družstev.
CNC Produkt Ostrava (B) nastoupil do bojů v sestavě: Filip Křižka, Andrzej BednarzMiroslav Mrocek. První dvě hry byly jen na zkoušku, určovaly pouze nasazení do skupin.

První hru jsme měli opravdu zahřívací (499), druhá byla již o poznání lepší (616), průměr 557,5 nás poslal z průběžného sedmého místa do skupiny G. Zde jsme vyhráli postupně s Black Death 4:1 (508:483), poté jsme porazili vítězky z jarní části 2011, dámské domácí družstvo Fortunate také 4:1 (662:565) a v posledním zápase jsme vyhráli těsně s družstvem BC Joker 3:2 (530:507). Celkem jsme získali 11 bodů a z prvního místa ve skupině jsme postoupili do dalších bojů.

Po odehraných 5 zápasech jsme měli průměr 563. Bylo to průběžné druhé místo, hned za dalším ostravským týmem Římskou legií. To bylo důležité, protože v další části se průměr připočítával ke dvěma hrám hraných opět jen na součet. Zahráli jsme 589 a 644 a dohromady s předchozím průměrem 563 nám to dalo krásných 1796 bodů a průběžné první místo. To znamenalo, že si zahrajeme superfinále na dvě hry a že budeme nejhůře čtvrtí.

V první finálové hře jsme zahráli 579 a ztráceli na T.N.R. Zbraslav 55 bodů, na BC Fallk “B” jsme ztratili 20 bodů. Druhý ostravský tým, Římská legie, zahrál bohužel jen 492 a bylo jasné, že je ze hry o titul. Ve druhé hře jsme trochu přidali, zahráli 603 a náskok Zbraslavi jsme nejen stáhli, ale dokonce jsme přidali 6 kuželek navrch. Bohužel náskok BC Falku jsme stáhnout nedokázali, dva hráči jejich týmu dostrajkovali závěr, zahráli 614 a zvítězili. Náš tým tak obsadil krásné druhé místo.

David Klein, 3.místo
Jana Lébrová, 7.místo

Již v sobotu se konalo mistrovství jednotlivců. Kvalifikace se hrála na součet 6 her. Mezi muži postupovalo do dalších bojů 26 hráčů, mezi ženami postupovalo nejlepších 10. Z našich zástupců se nejvíce dařilo těm, kteří hrají ABL za jiný klub. Z kvalifikace postoupil David Klein, hrající za Římskou legii a Jana Lébrová, hrající za Tři kouzelníky. Andrzeji Bednarzovi (celkově 30.místo) chybělo na postup pouhých 10 kuželek, Filip Křižka skončil na 36.místě, když mu chybělo pro změnu kuželek 20.

V další části se hrály tři hry, které se připočítávaly k hrám odehraným v kvalifikaci. Janě Lébrové jen o kousek unikl postup do závěrečného roll-off, když v další části skončila na 7.místě, které bylo první nepostupující.
David Klein zahrál výborně a postoupil do závěrečného roll-off ze sedmého místa. V prvním zápase se střetli hráči na 5.-8. místě. Dál postupovali dva hráči. Jedním z nich byl David Klein, který zahrál famózních 268. V další části hráli hráči na 3. a 4.místě a dva postupující. Prvním jasným postupujícím byl Jiří Uhlíř z 235 body, rovinář František Rusín zahrál 207 a David v dramatické koncovce uhrál nakonec 3 strikes a postoupil na 210 bodů. Dostal se tak mezi poslední 4 hráče. Zde měl již velkou smůlu, protože mu dvakrát z čisté kapsy zůstalo stát 7-10 a bylo po nadějích na finále. I tak z toho bylo krásné 3.místo, což je na mistrovství republiky velký úspěch.