Druhý start a druhé vítězství ROSTI KALY

V neděli 21. července 2019 se v Bowlingu SKY Ostrava odehrál již 5. turnaj bowlingové série CNC PRODUKT CUP 2019, což znamená, že máme za sebou první polovinu z 10 turnajů letošního roku. A ani prázdniny nezabránily tomu, že jsme měli všechny tři rundy zcela naplněné. Jen dvě omluvenky na poslední chvíli způsobily, že jsme umožnily 2 restarty, ale i tak padla rekordní účast, když ke kvalifikačním hrám nastoupil parádní počet 34 hráčů.

Kvalifikaci ovládl krásným výsledkem 859 bodů Andy Bednarz a s velkým odstupem se za něj zařadilo pět hráčů, jimž účast v TOP šestce zajistila přímý postup do finále. A těmi hráči byli Rosťa Kala (784 b.), Pavel Roudný (774 b.), Jarda Rzidký (768 b.), Pepa Novák (759 b.) a Radek Novák (755 b.). Boj o umístění se do 18. místa byl obrovský. Snad poprvé nestačilo na postup do semifinále ani 700 bodů. Standa Žák zahrál 712 bodů a málo kdo tomu uvěřil, že to bylo první nepostupující místo. K postupu bylo potřeba zahrát minimálně 716 bodů, což se jako poslednímu postupujícímu podařilo Vaškovi Malurkovi.

Vítěz kvalifikace – Andrzej BEDNARZ

Dvanáctka semifinalistů se tedy připravila na dvě hry, které rozhodly o šesti postupových místech do finále. Tady neponechal nic náhodě nejlepší hráč letošní série Radovan Uher (432 b.) a s přehledem postoupil z prvního místa. Také hry druhého Petra Barince (416 b.) byly více než dobré a přes 400 bodů se dostala také třetí Justyna Szkuczik (401 b.), rodící se velké překvapení turnaje. Baťovských 399 bodů zajistilo postup čtvrtému Michalu Poprockému a páté Ivetě Kudelové. O posledním šestém postupujícím musel rozhodnout dokonce vyšší nához, protože 390 bodů zahráli hned dva hráči. Tím šťastnějším byl Tomáš Frydrych, tím smutnějším byl Vašek Malurek, který už neměl to potřebné štěstí jako v kvalifikaci. Velkým překvapením pak bylo vypadnutí červnového vítěze, Matěje Vojkovského.

Pavel ROUDNÝ, Rostislav KALA, Justyna SZKUCZIK, Radek NOVÁK, Josef NOVÁK a Jaroslav RZIDKÝ

A jdeme na finále. Po roce zavítal na náš turnaj Rosťa Kala a čekalo se, zda naváže na svou jedinou účast z června loňského roku, kdy suverénním výkonem 503 bodů ovládl celý turnaj. Začal velmi dobře (223 b.) a krok s ním dokázali držet pouze Jarda Rzidký (217 b.) a také velmi dobře hrající Justyna Szkuczik (192 b.), která s HDC měla 216 bodů. A to byly také nejlepší výsledky úvodní finálové hry. Čtvrtý Pavel Roudný ztrácel již více jak 30 bodů a ještě hůř na tom byli ostatní finalisté. V průběhu druhé hry se nám vše již začalo jasně krystalizovat. Z favoritů se vůbec nedařilo nejlepšímu hráči probíhající série Radovanu Uherovi (315 b.), který obsadil až 12. místo. Pavel Roudný nenavázal na svou úvodní hru, ale součtem 343 bodů alespoň ubránil 6. místo. Při stejném počtu bodů totiž díky vyššímu náhozu odsunul na 7. místo suveréna kvalifikace, Andy Bednarze. Ani Jarda Rzidký (389 b.) nedokázal zopakovat výsledek z první hry a obsadil tak konečné 5. místo. Naopak 233 bodů pomohlo k 4. místu Pepovi Novákovi (408 b.) a pozadu nezůstal ani další z rodinného klanu Radek Novák (425 b.), kterému k 3. místu a finanční odměně 1.100,- Kč pomohl nejvyšší nához večera 245 bodů. V parádní jízdě pokračovala Justyna Szkuczik (436 b.), která ještě o trochu vylepšila první hru a odměnou ji bylo skvělé 2. místo, tituly Nejlepší ženy a hráčky Kategorie B červencového turnaje a celková finanční odměna 2.270,- Kč. Zbývá doplnit poslední jméno, jméno vítězného hráče. Velmi dobře hrající Rosťa Kala neponechal nic náhodě, zahrál 226 a s celkovým součtem 449 bodů si zaslouženě došel pro své druhé vítězství v turnajové sérii CNC PRODUKT CUP a hodně pěknou finanční odměnu 2.870,- Kč.

Po pátém turnaji je průběžné pořadí celoroční série CNC PRODUKT CUP 2019 následující. V čele zůstává i nadále Radovan Uher (224 bodů), druhý je Matěj Vojkovský (217 bodů) a k vedoucí dvojici se bodově přiblížil třetí Andy Bednarz (215 bodů). Mezi ženami vládne i nadále Ivanka Nováková (114 bodů), ovšem Kategorie B má nového lídra, kterým je Vašek Malurek (95 bodů).

Máme tedy za sebou vydařený pátý turnaj bowlingové série CNC PRODUKT CUP 2019. K šestému dílu se v Bowlingu SKY Ostrava sejdeme v neděli 18. srpna 2019 a už se na Vás všechny opět moc těšíme. OBSAZOVAČKA ZDE je aktivní od dnešního rána, tak neváhejte s přihlášením. Díky za krásnou letní bowlingovou neděli a zase brzy na viděnou.