Dubnový CNC Produkt bowlingový bankomat vyhrál Luboš Mada

Stupně vítězů dubnového CNC Produkt bowlingového bankomatu, Luboš Mada (1.místo), Michal Foťko (2.místo), Kristýna Janočková (3,místo a nejlepší žena), Petr Hrubý (nejlepší z kategorie "B")
Stupně vítězů dubnového CNC Produkt bowlingového bankomatu, Luboš Mada (1.místo), Michal Foťko (2.místo), Kristýna Janočková (3,místo a nejlepší žena), Petr Hrubý (nejlepší z kategorie “B”)

V neděli dne 27.4.2014 se v herně Bowling SKY odehrál další turnaj CNC Produkt bowlingového bankomatu. Na začátku jsme museli trochu upravit pravidla kvůli tomu, že jedna dráha byla mimo provoz a celý turnaj se tak odehrával pouze na 5ti drahách. Do finále šlo tedy rovnou pouze 5 hráčů, do semifinále dalších 10. Technika je prostě nepředvídatelná a bohužel takové věci se stávají.

Kvalifikace se tentokrát odehrála ve třech zcela naplněných rundách, ve kterých se představilo 30 hráčů a hráček. Namazáno jsme měli opět mazací model č. 3. Oproti standardnímu modelu určenému pro veřejnost je to pochopitelně velký rozdíl nejen pro točaře. Třeba se jednou dočkáme a budeme si moci zahrát na takovémto modelu nejen turnaj, ale i ABL.

Celou kvalifikaci ovládl nováček na turnaji, Petr Hrubý (832). který tak dokonale využil přiděleného handicapu. Druhý byl v kvalifikaci Luboš Mada (806), třetí Michal Foťko (797). Přímo do finále ještě postoupila ze čtvrtého místa Dana Klusáčková (795) a Radek Schindler (771). První nepostupující do semifinále byla Iveta Kudelová, celkově na 16tém místě.

Po ukončené kvalifikaci došlo na losování bankomatu, ve kterém se ukrývá již pěkná sumička, a to 3.900,- Kč.  Vylosováno bylo čislo 174 a to kupodivu něměl opět nikdo! Celá částka se tedy přesunuje na příští turnaj, kde budeme zřejmě hrát již o částku převyšující 5.000,- Kč.

V semifinále se hrají dvě hry od nuly a na postup do finále bylo tentokrát potřeba zahrát 378 včetně handicapu. Prvním nepostupujícím byl Ivo Otipka, celkově na 11tém místě. Získal, stejně jako Iveta, poukázku na 1 hodinu bowlingu v pořadatelské herně.

Finále se hraje na 4 hry od nuly. Tam sice první hrou zahrál Luboš Mada jen 169, poté ale přidal 3 dvoustovky a s celkovým součtem 825 bodů včetně handicapu dnes zvítězil. Na druhém místě skončil dnes také velmi dobře hrající Michal Foťko s celkovým součtem 812 bodů. Na třetím místě se umístila dnes nejlepší žena, Kristýna Janočková s 808 body. Na dalších oceňovaných místech skončila Dana Klusáčková (796), celkově čtvrtá, David Klein (767) na pátém místě a Standa Žák (757) celkově na místě šestém. Nejlepší z kategorie B byl vítěz kvalifikace, Petr Hrubý.

Příští turnaj se hraje v neděli 18.5.2014 a obsazovačka je již aktuální na obvyklé adrese. Nezapomeňte, že se bude příště losovat o cca 5.000,- Kč a vyhrát může skutečně každý! Neváhejte a včas se přihlaste. Všichni jste srdečně zváni.