JAREK CZULA je vítězem říjnového turnaje CNC PRODUKT CUP

Máme za sebou šestý turnaj bowlingový série CNC PRODUKT CUP. V neděli 21.10.2018 se v Bowlingu SKY Ostrava sešlo k dalším bojům celkem 21 hráčů a opět jsme byli svědky velmi zajímavého finále, kdy se na vítěze čekalo opravdu až do posledního finálového hodu. Ne vždy musí padat vysoká čísla, aby byl turnaj hodně zajímavý a tak tomu bylo tentokrát.

Ale pojďme pěkně od začátku. Čtyři kvalifikační hry zvládl nejlépe FILIP KŘIŽKA (775 b.) a tím si zajistil přímý postup do finále. Společně s ním toho cíle, přímého postupu, dosáhli JAREK CZULA (770 b.), KRZYSTOF CZULA (768 b.), RADEK NOVÁK (767 b.), ANDY JURASZEK (757 b.) a VÍŤA HASNÍK (733 b.). Při účasti 21 hráčů tak byl kvalifikace konečnou pro tři hráče. Cenu útěchy za první nepostupové místo dostala OLA PAGIELA, ovšem velkým překvapením bylo především vypadnutí ARTURA STABIKA.

Stejně jako v září byla panem ředitelem turnaje PAVLEM ROUDNÝM vyhlášena prémie pro kvalifikaci, tj. jistý finanční obnos za nához nad 250 bodů. A opět jako v září ji žádný z hráčů nezískal. Tak se rozhodl vyplati prémii 500,- Kč pro nejvyšší kvalifikační nához. Ten byl 231 bodů a jejím šťastným autorem pak RADEK NOVÁK.

Dvanáctka hráčů se tak připravila na dvě semifinálové hry o šest postupových míst. Nejlépe se s tímto faktem vypořádali ANDY BEDNARZ (414 b.), JARDA RZIDKÝ (394 b.), MILAN KAPLAN (385 b.), MIREK KLUZ (382 b.), VAŠEK BAŘINA (374 b.) a poslední postupující JINDRA JUNG (336 b.). Soutěž tak skončila pro zbylou šestici hráčů. Prvním nepostupujícím byl VAŠEK MALUREK a vypadl například i vítěz zářijového turnaje PEPA NOVÁK. Semifinále bylo konečnou i pro zbylé dvě ženy LENKU SIVKOVOU, která se stále Nejlepší ženou turnaje a HANKU ROUDNOU.

Před námi tak byly poslední dvě finálové hry. Někdy je přímý postup pro dobro věci, někdy také ne. Někomu prospěje odpočinek a jiný zase musí hrát milion her, než se dostane do provozní teploty. A tomu také odpovídalo finále. Výbornou první hrou 234 bodů začal JAREK CZULA (401 b.) a jak se nakonec ukázalo, byl to zlomový okamžik finále. I přes slabší druhou hru svůj náskok uhájil a odváží si tak krásnou zlatou medaili a slušný finanční odměnu. V druhé hře začal stíhat lídra finále JARDA RZIDKÝ (394 b.), ale do vítězného konce to nakonec nedotáhl. Přesto premiérová stříbrná medaile, stejně jako v případě premiérové bedny u Jarka, nakonec Jardovi přinesla úsměv na tváři. Podobně zabojoval VAŠEK BAŘINA (381 b.), který již ví, jak chutná vítězství v turnaji a byla z toho bronzová medaile. Za touto nelepší trojicí říjnového turnaje si místo v TOP šestce zajistili ANDY JURASZEK (375 b.), RADEK NOVÁK (371 b.) a vítěz kvalifikace FILIP KŘIŽKA (369 b.).

A jak se nám změnilo pořadí v jednotlivých kategoriích? Do čela Kategorie A se probojoval VAŠEK BAŘINA (264 b.), o pouhý bodík zpět je druhý RADEK NOVÁK (263 b.) a třetí je nyní ANDY BEDNARZ (253 b.). V Kategorii B navýšil o bod svůj náskok v čele VAŠEK BALUREK (113 b.) a v Kategorii ŽENY vede celkové bodování LENKA SIVKOVÁ (139 b.).

Máme tedy za sebou šestý turnaj série CNC PRODUKT CUP a my se již těšíme na ten sedmý, který se hraje v neděli 18. listopadu 2018. OBSAZOVAČKA je již aktivní, tak neváhejte s přihlášením se do turnaje. Díky všem za skvělý bowlingový večer a zase za měsíc na viděnou.