Krátké ohlédnutí za uplynulým rokem 2012

Rok 2012 už je definitivně za námi, tak si ho pojďme zrekapitulovat pohledem bowlingového klubu CNC Produkt.

ABL – jarní část
V ABL má náš klub dvojí zastoupení. V jarní části CNC Produkt “A” hrál druhou ligu “B”, kde skončil na druhém místě, které zaručovalo postup do baráže o první ligu. Tu jsme zvládli a do první ligy postoupili. Klub CNC Produkt “B” hrál první ligu “A”, ze které postoupil do skupiny o titul ze čvtrtého (posledního) postupového místa. Ve finále jsme však zahráli výborně a získali titul “Mistr regionu Severní Morava”.

V jednotlivcích celkovou statistiku jarní části ovládl David Klein (v ABL hrající za Římskou Légii), druhý Andrzej Bednarz, třetí Filip Křižka.
Za zmínku stojí první místo v mistrovství Ostravy, které vybojoval Filip Křižka.
V celostátním finále, hránem v Chomutově, skončil David Klein na 12. místě, Andrzej Bednarz skončil 16tý a Filip Křižka celkově 27mý. Družstvo CNC Produkt “B” skončilo v celorepublikovém finále na 26. místě.

ABL – podzimní část
V podzimní části hrály oba týmy první ligu “B”. CNC Produkt ji vyhrál a postoupil do skupiny o titul, ve které skončil na čtvrtém místě. Dosažený průměr nám zajistil možnost hrát baráž o celorepublikové finále. To jsme toto úterý zvládli a tak si o víkendu zahrajeme po půl roce opět finále. To se tentokrát hraje v Pardubicích.
Družstvo CNC Produkt po základní části hrálo ligu o udržení, ve které sknčili na druhém místě a tak setrvali v nejvyšší soutěži.
Mezi jednotlivci za podzimní část skončil tentokrát Filip Křižka na prvním místě, David Klein byl třetí. V doplňkových soutěžích vyhrál David Klein mistrovství Třince, Filip Křižka vyhrál mistrovství regionu Severní Morava.
Do celorepublikového finále opět postoupili David Klein, Filip Křižka i Andrzej Bednarz.

ČBL
Bowlingová liga pořádaná oficiální bowlingovou asociací se hraje systémem podzim-jaro.
V jarní části jsme dohrávali sezónu 2011/12, kde jsme působili v Divizi D. Tam jsme skončili na třetím místě, které zaručovalo možnost baráze o první ligu. Tu jsme si zahráli a se štěstím postoupili do první ligy.
V podzimní části první ligy jsme posílili o reprezentantku Janu Lébrovou. Její dosažené výsledky nejen v této soutěži ukazují, že to byla velmi šťastná volba! V lize máme odehrány 4 kola, momentálně se držíme na 4té pozici, avšak na druhé místo ztrácíme pouhých 5,5 bodu, což je v nadcházejícéch 3 kolech zanedbatelná ztráta.

Jednotlivci
V turnajích jednotlivců, hraných v průběhu roku 2012, dosahovali naši hráči výborných výsledků:
Největší úspěch je určitě první místo Jany Lébrové v celoročním žebříčku FIRO-Tour, kde vyhrála kategorii Ms. Perfect. Kromě toho byla 5x hráčkou měsíce (duben, červen, červenec, říjen, listopad).
David Klein obsadil v celoročním pořadí v kategorii Mr. Double 21. místo, Andrzej Bednarz skončil na 29.místě.
V kategorii Mr. Perfect skončil na 37.místě Filip Křižka.
Boris Fencl skončil na 8.místě v kategorii Mr. Spare, v listopadu se v této kategorii stal hráčem měsice.

V oficiálním mistrovství ČR vybojovala v jednotlivcích druhé místo Jana Lébrová, v mužích obsadil Filip Křižka 12. místo David Klein skončil 20.

V malých regionálních turnajích jednotlivců připomeňme vítězství v Třineckém Single cupu (David Klein 4x, Filip Křižka 1x), vítězství na Třinecké devítce (Filip Křižka 3x), Andrzj Bednarz 2x první na Raketa Cupu, Filip Křižka 1x první na Silesia Cupu.

Jak už bylo výše řečeno, nadcházející víkend se hraje mistrovství České republiky ABL, přejeme našim hráčům, aby se jim účast na mistrovství vydařila nejen v kategorii jednotlivců, ale také v kategoii družstev.