Květnový CNC Produkt bowlingový bankomat vyhrál Pepa Novák

Stupně vítězů květnového CNC Produkt bowlingového bankomatu: Pavel Roudný (2.místo), Pepa Novák (1.místo), Jirka Klusáček (3.místo)
Dáša Ponczová, výherce kategorie "B" a nejlepší žena.
Dáša Ponczová, výherce kategorie “B” a nejlepší žena.

V neděli 18. května 2014 se v herně Bowling SKY Ostrava konal další turnaj ze série CNC Produkt bowlingový automat. Zahrát si přišlo celkem 30 hráčů a hráček. Na začátku sice došlo k malé nesrovnalosti, kdy nám obsluha centra namazala veřejnostní mazání, to nám však neubralo na chuti do správného soutěžního zápolení. Obzvláště, když každý věděl, že se po skončení kvalifikace bude losovat o více než 5.000,- Kč.

Kvalifikaci tentokrát vyhrál výborně hrající Pavel Roudný s náhozem 802, druhý skončil Luboš Mada (776), třetí Dáša Ponczová (770), která tak skvěle využila přiděleného handicapu. Na postup bylo tentokrát potřeba zahrát 702, ale protože dva hráči na finále nedorazili, zahrála si nakonec i celkově dvacátá Iveta Kudelová. Další v pořadí Dana Klusáčková obdržela alespoň hodinu bowlingu zdarma.

Po skončené kvalifikaci se hrálo o obsah bankomatu, což bylo celkem 5.100,-Kč. Pěkná sumička, že? Vylosováno bylo číslo 149 a to bylo během kvalifikace hozeno hned dvakrát. Takže bylo jasné, že se celková suma rozdělí na půl. No rozdělí … Jak se to vezme. Výherci byli totiž manželé Otipkovi, Zdeňka i Ivo, oba zahráli v kvalifikaci zmíněný nához, takže se vlastně ani nic dělit nemuselo. Radost měli opravdu velkou!

Štastní vylosovaní výherci bankomatu (5 100,- Kč), Zdeňka a Ivo Otipkovi.
Šťastní vylosovaní výherci bankomatu (5100,- Kč), Zdeňka a Ivo Otipkovi.

Po losování bankomatu došlo na semifinále, kde už jde opravdu do tuhého. Na postup do finále bylo tentokrát potřeba zahrát 354 bodů, ty zahráli hned dva hráči, na Petra Barince zbylo bohužel nepostupové 13. místo. Útěchou mu snad bude poukázka na 1 hodinu bowlingu zdarma.

Finále se hraje na 4 hry od nuly a nejvíce bodů vykoulel Pepa Novák z Bílovce (790). O kousek za ním na druhém místě skončil Pavel Roudný (783), na třetím místě se umístil Jirka Klusáček (772). Na dalších oceněných místech skončil Jarda Rzidký, celkově čtvrtý se 770 body, pátý skončil Vladan Vašíček (741) a šestý Michal Foťko (729). Nejlepší žena a zároveň i výherce kategorie “B” byla Dáša Ponczová, celkově na 12. místě.

Všem hráčům děkujeme za účast a zároveň zveme na poslední “předprázdninový” turnaj, který se koná 29.června, opět od 12.00. Obsazovačka je již otevřena na obvyklé adrese.