LENKA ZVĚŘINOVÁ a její „Veni, vidi, vici“

V krásnou podzimní neděli 13. října 2019 jsme se opět po měsíci sešli v Bowlingu SKY Ostrava. Na pořadu dne byl již osmý díl turnajové série CNC PRODUKT CUP a po hromadných odhláškách se nakonec na start postavil velmi pěkný počet 30 hráčů a také jsme přivítali v našem turnaji 4 nové tváře. Žádostí o re-starty bylo více než dost, takže jsme měli nakonec všechny tři rundy zcela plné. A samozřejmě, že se to promítlo do výše finančních odměn pro nejlepší hráče. Ale pěkně postupně.

Jako obvykle začneme KVALIFIKACÍ. Čísla nám tentokrát nepadala nijak vysoká, ale to nemělo vůbec žádný vliv na dramatičnosti turnaje, ba naopak. Jediným hráčem, který dokázal v součtu 4 her včetně HDC uhrát více jak 800 bodů byl Vašek Bařina (822 b.), jasně nejlepší hráč kvaldy. Hned na úvod zahrál pěkných 247 bodů, a jak se nakonec ukázalo, byl to i celkově nejvyšší nához turnaje. Přímý postup do finále si pak s Vaškem vybojovala nejlepší z žen Iveta Kudelová (795 b.) a čtveřice Milan Krčma (771 b.), Honza Hoschna, Andy Bednarz (oba 768 b.) a Karel Orság (761 b.). Cena útěchy za první nepostupující místo byla předána Justyně Szkuczik (684 b.), když jí na 18. místo chyběly 2 body. A o překvapení nebyla nouze. Postupová brána zůstala uzavřena například pro pravidelné finalisty Jardu Rzidkého či Pavla Roudného.

VÁCLAV BAŘINA – nejlepší hráč kvalifikace

Ke dvěma SEMIFINÁLOVÝM hrám se tedy připravili hráči od 7. do 13. místa kvalifikace a najednou se nám lehce navýšila i čísla her. Výborně si vedli především nováčci turnaje Dariusz Matyśniak (421 b.) a Lenka Zvěřinová (420 b.), přes 400 bodů se ještě přehoupli Vašek Malurek (409 b.) a Rosťa Kala (401 b.) a finálovou dvanáctku doplnili Michal Poprocký (381 b.) a ke svému velkému údivu také Pepa Novák (357 b.). Se soutěží se museli naopak rozloučit takoví hráči, jako Standa Žák, kterému alespoň připadla obálečka s cenou útěchy, Patrik Hřivna, Zbigniew Kosiec, Radek Novák, David Klein a Pavel Varhaníček.

Říjnové FINÁLE bylo tentokrát o tom, kdo bude nejlépe dohazovat. Dvoustovečky nám sice padly, ale žádné dělo nám od žádného z hráčů nepřiletělo. Nakonec slavily úspěch dvě kvalitní vyrovnané hry. A tady přišel čas pro dalšího z nováčků. Lenka Zvěřinová (428 b.) v obou hrách atakovala dvoukilo a byl z toho hattrick jako hrom. Vítězka turnaje, Nejlepší žena turnaje a vítězství v Kategorii B. K tomu krásná finanční odměna v celkové výši 3.180,- Kč, takže co víc si může hráč či hráčka při své premiéře v turnaji přát. Svůj nejlepší turnaj odehrál Michal Poprocký (416 b.), který bojoval až do konce s Lenkou o celkové vítězství. Sice neúspěšně, ale i tak je druhé místo výborné a odměna ve výši 1.820,- Kč jistě také není k zahození. Výbornou druhou hrou (226 b.) vybojoval třetí místo Karel Orság (406 b.) a tento finiš mu přinesl i pěknou odměnu 1.070,- Kč. Prizze money ve výši 420,- Kč si odnesli také čtvrtý Andy Bednarz (399 b.), pátý Dariusz Matyśniak (384 b.) a šestý Honza Hoschna (361 b.).

5. D. MATYŚNIAK, 2. M. POPROCKÝ, 6. J. HOSCHNA, 1. L. ZVĚŘINOVÁ, 3. K. ORSÁG a 4. A. BEDNARZ

A jak nám osmý turnaj zamíchal celkovým pořadím? Máme tady nového lídra série, kterým je Andy Bednarz (272 bodů). S tímto faktem se jistě nebude chtít jen tak smířit tentokrát absentující a na druhé místo sesazený Radovan Uher (270 bodů). I přes nevydařený turnaj si třetí místo drží Radek Novák (259 bodů), ovšem v závěsu na svou šanci čeká čtvrtý Vašek Bařina (258 bodů), obhájce celkového vítězství roku 2018. Ale pozor, bez šance není ještě ani pátý Matěj Vojkovský (247 bodů). Mezi touto pěticí se rozhodne o celkovém vítězi série CNC PRODUKT CUP 2019, jejíž vítěz získá krásnou prémii ve výši 5.000,- Kč. I v doplňkových kategoriích máme nové vedoucí hráče nebo spíš hráčku. Iveta Kudelová se probojovala do čela Kategorie B (137 bodů) a je také nejlepší mezi ženami (144 bodů). V „béčku“ sesadila na druhé místo Vaška Malurka (127 bodů), v ženách pak Ivanku Novákovou (136 bodů).

LENKA ZVĚŘINOVÁ – vítězka turnaje, nejlepší žena turnaje, hráčka Kategorie B

Osmý turnaj bowlingové série CNC PRODUKT CUP 2019 je tedy minulostí. K devátému dílu se v Bowlingu SKY Ostrava sejdeme v neděli 10. listopadu 2019 a už se na Vás všechny opět moc těšíme. OBSAZOVAČKU ZDE jsme již aktivovali, tak neváhejte s přihlášením. Díky za krásnou říjnovou bowlingovou neděli a zase brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí kategorie A – ZDE

Pořadí kategorie B – ZDE

Pořadí kategorie Ž – ZDE

HDC a kategorie pro listopadový turnaj – ZDE

Váš CNC Produkt Team