MATĚJ VOJKOVSKÝ dítětem paní Štěstěny

Opět parádní a dramatický byl čtvrtý turnaj bowlingové série CNC PRODUKT CUP, který se v Bowlingu SKY Ostrava odehrál v první letní neděli, 23. června 2019. Ještě pár hodin před samotným zahájením byla obsazovačka na turnaj téměř kompletní, avšak osud tomu chtěl jinak a nakonec jsme se absolutní hráčské účasti čítající 36 borců nedočkali. Ať již nemoc či osobní nebo pracovní povinnosti nakonec neumožnili start pěti hráčům, ale i tak je účast 31 startujících parádní.

A popularita našeho Vašeho turnaje nám pěkně stoupá a spousta hráčů se kolikrát ani nemůže dočkat svého startu. Nejlépe to ukazuje příklad Jardy a Denisy Rzidkých, kteří dorazili natěšeni na turnaj v týdenním předstihu již minulou neděli a ono, světe div se, turnaj se nehrál. Za což se hluboce omlouváme a příště budeme lépe připraveni a každou neděli v odpoledních hodinách bude někdo z organizačního výboru CNC připraven ve SKY umožnit těmto hráčům předehrávku.

Tak to byla taková malá úsměvná perlička na rozjezd a nyní již k samotné KVALIFIKACI. Nevíme, kudy dokráčel na centrum Matěj Vojkovský, ale po cestě musel šlápnout na hodně šťastný, i když ne příliš voňavý předmět. Po zpackaném prvním startu vzal s velkou radostí zavděk restartem a dokonale toho využil. Nejprve shrábl kvalifikační prémii 1.000,- Kč za nához nad 250 a přesné číslo 267 mu pomohlo k celkovému součtu 829 bodů, čímž dokonce celou kvaldu ovládl. Po dlouhé době se nám do turnaje přihlásil Standa Žák a vůbec si nevedl zle, když zahrál 780 bodů a usadil se na druhá pozici. Na poslední chvíli se přihlásil Tomáš Frydrych a vyplatilo se mu to, protože úvodní čtyři hry zahrál velmi dobře. Po květnovém propadáku velmi výrazné zlepšení na 778 bodů a třetí kvalifikační místo. Přímou finálovou účast si vybojoval také osmý muž z nedávného MČR ABL Vašek Bařina (tak už snad konečně přestane pořád brblat) a skoro se nám chce napsat, již tradičně nejlepší z novákovic klanu, mamka Ivanka (oba 776 b.). TOP šestku doplnil celý týden ve SKY pilně trénující Jarda Rzidký (774 b.). Velkou smůlu měl Jirka Grygar (695 b.), když mu na posledního postupujícího chyběl jeden pitomý bodík. Tím šťastlivcem, který v soutěži pokračoval dál, byl velezkušený Andy Bednarz. Parádní vyrovnanost, co?

V SEMIFINÁLEAndy (354 b.) takové štěstí neměl. Pro změn on se stal právě tím prvním nepostupujícím hráčem do finále, když mu k účasti ve finále chyběly pouhé čtyři body. Tu si naopak s přehledem vybojoval Radek Novák (464 b.), který zvládl tento step opravdu parádně. Společně s ním doplnili finálovou dvanáctku pomalinku se rozehrávající Iveta Kudelová (440 b.) s Radovan Uherem (396 b.) a také další opavští hráči Michal Schober (382 b.) s květnovým vítězem Patrikem Hřivnou (375 b.). No a to poslední místečko urval Andyho spoluhráč z CNC a náš Pan ředitel turnaje, Pavel Roudný (357 b.).

2. Radovan UHER, 1. Matěj VOJKOVSKÝ, 3. Iveta KUDELOVÁ, 4. Pavel ROUDNÝ a 5. Václav BAŘINA

Samotné FINÁLE rozjel nejlépe Vašek Bařina (202) a v čele si uděl sice malý, ale přece jen náskok. Po úvodní hře mu na záda nejvíce dýchali Pavel Roudný (194) a Radek Novák (190). Jenže v rozhodujícím kole se probudili jiní ranaři. Ze zadní pozice začal útočit Michal Schober (362 b.) a urval pro sebe velmi pěkné šesté místo. Vašek Bařina (367 b.) sice bojoval, ale vedení a ani bednu neubránil a nakonec to bylo „až“ páté místo. Naopak, se svým čtvrtým místem, může být velmi spokojený Pavel Roudný (370 b.), když dosáhl svého letošního nejlepšího výsledku. Sice mohlo být pro Pavla ještě lépe, ale mini souboj o třetí místo zvládla ze tří kandidátů nejlépe Iveta Kudelová (378 b.). Ta po pěkném květnovém pátém místě opět úřadovala a kromě titulu nejlepší ženy turnaje a hráče Kategorie B si odnáší již také i medaili v bronzovém provedení a obálečku s příjemným obnosem 930,- Kč. Souboj o medaili nejzářivější, tedy zlatou, svedli dva nejlepší hráči letošní série a spoluhráči z ABL týmu Vapka-Nilfisk, Radovan Uher a Matěj Vojkovský. A samozřejmě, že tento duel byl ozdoben, jako celý turnaj, dramatem až do úplného závěre. Už už se zdálo, že si letošní druhé vítězství odnese Radovan (390 b.), jenže ouha. Zajíci se počítají až po honu a ten, který Ráďovi upláchl, se jmenoval Open a počkal si na něj klasicky v 10. frame finále na pozici číslo 7. Ještě, že ten zajíc při úprku ztratil obálku, v které měl druhý hráč turnaje připravenu částku téměř 1.800,- Kč. Naopak paní Štěstěna, v neděli druhým jménem Mates, se svého klienta nezřekla ani tentokrát a tak se ze zisku vítězství, zlaté medaile a vyhrané částky 3.400,- Kč mohl začít radovat Matěj (391 b.). Nutno podotknout, že pro svůj úspěch udělal, co se dalo a za to byl také i spravedlivě „potrestán“.

A jak nám vypadá celoroční pořadí po čtvrtém turnaji? V čele zůstává Radovan Uher (187 b.), na druhé místo postoupil Matěj Vojkovský (184 b.) a na třetí místo naopak klesl Andy Bednarz (173 b.). Další stálice série, Ivanka Nováková, kraluje mezi ženami (94 b.) a i mezi hráči Kategorie B (80 b.).

Červnový turnaj se nám tedy vydařil a my se již můžeme těšit na ten s pořadovým číslem pět, který se v ostravském SKY Bowlingu uskuteční v neděli 21. července 2019. Obsazovačku ZDE jsme před chvíli aktivovali. Všem hráčům děkujeme za parádní první letní neděli s bowlingem, všem přejeme krásné prázdniny a dovolenou a těšíme se tedy za měsíc. A „sorry jako“ neodpustíme si speciální vzkaz pro Jardu s Deniskou. Sovičky budou ještě houkat 27 nocí a pak teprve hrajeme.

Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí kategorie A – ZDE

Pořadí kategorie B – ZDE

Pořadí kategorie Ž – ZDE

HDC a kategorie pro červencový turnaj – ZDE

Váš CNC Produkt Team