Ohlednutí za podzimní sezónou 2013 ABL

CNC Produkt "B" na republikovém mistrovství ČR
CNC Produkt “B” na republikovém mistrovství ČR

Bowlingová podzimní sezóna 2013 je po víkendovém mistrovství republiky již minulostí, a tak i když už na těchto stránkách nereferujeme o dění v našich bowlingových družstvech tak podrobně, uplynulá sezóna si jistě zaslouží alespoň krátké shrnutí.

Družstvo CNC Produkt “A” nastoupilo do sezóny do skupiny 1.ligy “A” ve stále stejné sestavě: Pavel Roudný, Petr Barinec a Vladan Vašíček. Na rozdíl od několika minulých sezón, kdy CNC “A” bojovalo o záchranu nebo dokonce působilo ve druhé lize, to tuto sezónu bylo od začátku rozjeto na postup do finálové skupiny. Po prvn9m dni jsme obsadili čtvrté místo, od druhého dne až do konce to již bylo místo třetí a jasný postup do finálové skupiny. Během základní části CNC “A” nasbíralo 72 bodů, při celkovém průměru 526,29. Do finálové skupiny jsme si tak přinesli 3 body.

4.kolo 1.ligy “A”

Družstvo CNC Produkt “B” nastoupilo do sezóny do skupiny 1.ligy “B” posíleno o Petra Roubalíka z Holešova, a dále se “starými” členy Filipem Křižkou a Andrzejem Bednarzem. Záda nám výborně jistil náš zraněný spoluhráč-náhradník Mirek Mrocek.
Naše výkony byly jako na houpačce. V prvním hracím dni jsme vybojovali 16 bodů a drželi třetí místo v tabulce. Po druhém hracím dni jsme se probojovali na první místo, které jsme ještě drželi po třetím hracím dni. Ve čtvrtém hracím dni nejdříve zapomněl přijet na utkání Andrzej Bednarz, takže jsme narychlo sháněli náhradu. V rámci střídavého startu zaskočil Martin Pančura, hráč Xbowling Třinec. Neúčast Andrzeje nás však dostala do takového rozpoložení, že jsme za celý den uhráli pouhých 10 bodů. Klesli jsme na druhé místo v tabulce, zároveň jsme po skončení soutěže zjistili, že Pančura již jeden střídavý start absolvoval a tak se jeho výsledky mohly anulovat. To způsobilo, že jsme do finálové skupiny nepostoupili s pěti, ale pouze s jedním bodem.
Základní část jsme odehráli s průměrem 552.92 a získali 68,5 bodů.

4.kolo 1.ligy “B”

Ve finálové skupině první hrací den CNC “A” moc nevyšel, kluci získali jen 6.5 bodu a okupovali poslední místo tabulky. CNC “B” chyběl Filip Křižka a tak musel zaskakovat Mira Mrocek. Ale družstvo šlapalo jak namazaný stroj a kluci získali celkem 25.5 bodů (při průměru 593.57, Petr Roubalík nejlepší denní průměr 217.43) a na první místo jsme ztráceli jen 3.5 bodu, na druhé pouhý půlbodík.
Druhý hrací den finálové skupiny získali kluci z CNC “A” bohužel jen dalších 13 bodů, což na víc, než na poslední místo nestačilo. Za to družstvo CNC “B” vybojovalo se štěstím o půl bodu druhé místo před Římskou Legií. Ještě před posledním kolem jsme na Římany ztráceli 2.5 bodu a šance na druhé místo a tedy přímý postup na mistrovství republiky družstev se zdál hodně vzdálený. Jenže Římani prohráli 4:1 s Metalem, my naopak vyhráli 4:1 a druhé místo bylo na světě.
Celý hrací sen se hrálo na mazání BR3-HS, což je 44 stop dlouhý model zvaný High Street. A ten je opravdu padavý. Celodenní průměr našeho družstva jsme měli 629.14: Filip Křižka 240.86 (VIB 279, 279, 268, 233, 225), Petr Roubalík 206.0 (255, 249, 227), Andrzej Bednarz 182,28. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na naši první sedmistovkovou hru v histrii CNC “B”, 710 (Roubalík 249, Bednarz 182, Křižka 279).

Obsadili jsme tedy druhé místo a mohli se těšit na republikové finále, které se konalo v Pardubicích.

Z celkových statistik Severní Moravy:
Družstvo CNC Produkt “B” průměr 574.45 a tím nejlepší průměr z celé Severní Moravy, Družstvo CNC Produkt “A”, celkový průměr 526,13 a 8.mý nejlepší průměr.
V jednotlivcích:
Filip Křižka 202.42 (2.), Petr Roubalík 197.74 (4.), Mira Mrocek 190.43 (10.), Andrzej Bednarz 177.75 (27.), Vladan Vašíček 175.84 (30.), Pavel Roudný 175.34 (34.) a Petr Barinec 174.95 (36.).
VIB Club Gold (nad 250): Filip Křižka 5 zápisů, Petr Roubalík 2 zápisy,
VIB Club Silver (nad 225): Petr Roubalík 6 zápisů, Petr Barinec 2 zápisy, Filip Křižka 2 zápisy, Vladan Vašíček 1 zápis.

Přílohy:
Výsledkový zpravodaj 1.kola 1.ligy o titul
Výsledkový zpravodaj 2.kola 1.ligy o titul

1.kolo 1.ligy o titul
2.kolo 1.ligy o titul

Týden před mistrovstvím republiky se hrálo ještě mistrovství regionu. V něm skončil Filip Křižka na 4.místě (226,17), Petr Roubalík na 14.místě (189.71).

Přílohy:
Výsledky mistrovství regionu SM

Mistrovství regionu

O víkendu 18. a 19. ledna se konečně konalo v Pardubicích republikové mistrovství ABL.
A protože družstvo CNC Produkt “B” vybojovalo v uplynulé sezóně v regionu Severní Morava druhé místo, zajistilo si tak přímý postup na republikový šampionát. Na šampionát jsme jeli v nejsilnější sestavě (Filip Křižka, Petr Roubalík, Mira Mrocek a Andrzej Bednarz).
První dvě hry byly jen na zahřátí, hrálo se pouze na nához. 583 a 613 byl obstojný začátek, který nás přiřadil do skupiny F spolu s družstvy Car Citon Olomouc, Klídek a Extrém. Ve skupině jsme celkem 3x vyhráli (544, 626 a 563), získali 12 bodů a postoupili mezi nejlepších 18 týmů.
Hrály se dvě hry, ke kterým se připočítával jako třetí hra celodenní průměr.

Bohužel první hra nadstavbové části nám vůbec nevyšla, bylo z toho 538 a i když jsme druhou hrou zahráli 621, nestačilo to na víc, než na první nepostupové místo do hlavního finále A. Hráli jsme tedy alespoň finále “B”, které jsme vyhráli a obsadili tak tedy celkové 7.místo. Slabou útěchou nám může být to, že finálový nához by nám v “A” skupině zaručoval celkové 2. místo …
Na druhou stranu ABL hraje v celé České republice více, než 1000 družstev a tak z tohoto pohledu 7.místo není vůbec špatné. Navíc jsme si před touto sezónou dali za cíl, že se sehrajeme v novém složení především na další sezóny.
Pro další sezónu si však dáváme jen ty nejvyšší cíle!

CNC Produkt "B" 7.místo na republikovém mistrovství ČR
CNC Produkt “B” 7.místo na republikovém mistrovství ČR

Z dalších týmů Severní Moravy skončila Římská Legie na 9,místě, Kemenangan 15.místo, OKO Hradecká pekárna na 19.místě, Rožnov 30. a Růžový Pahorek 31.

Přílohy:
Výsledky mistrovství republiky družstev

Mistrovství republiky družstev na webu ABL.

V sobotu se hrálo mistrovství jednotlivců, kde Filip Křižka skončil na 7. místě. Po kvalifikaci byl na průběžném druhém místě s celkovým náhozem 1311 (průměr 218,5), jenže v dalších 3 hrách přidal jen 201, 150 a 195 a to znamenalo výše zmiňované 7.místo. Na postupové 6.místo chybělo 13 kuželek…
Ze Severní Moravy stojí za zmínku umístění Honzy Baiera z družstva OKO Hradecká pekárna, který vybojoval celkové druhé místo, Rosťa Kala z Kemenanagnu byl 14tý, David Klein 26tý, Zdeněk Matěj 34tý. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na Grzegorze Kepinského, který skončil na 30.tém místě. Je to totiž naše jarní posila pro tým CNC Produkt “B”.