OLA PAGIELA zaskočila všechny favority listopadového CNC Cupu

ostravském Bowlingu SKY proběhl v mrazivé neděli 18. listopadu 2018 již 7. turnaj bowlinglové série CNC PRODUKT CUP. I přes velkou marodku se nakonec k turnaji dostavilo 22 hráčů. KVALIFIKACI rozjel ve velkém stylu VÍŤA HASNÍK, když zahrál na 4 hry 884 bodů a hlavně, po třech měsících jsme mohli vyplatit prémii 1000,- Kč hráči, který v kvaldě zahraje v jedné hře více jako 250 bodů. Vítek zahrál 255 a jeho radost byla veliká a zasloužená. Tentokrát (tedy kromě lídra kvalifikace) se nehrála nijak vysoká čísla, ale to na dramatičnosti turnaje pranic neubralo. Přímý postup si zajistili s vedoucím mužem také PEPA NOVÁK (755 b.), RADEK NOVÁK (753 b.), FILIP KŘIŽKA (730 b.), OLA PAGIELA (723 b.) a ANDY BEDNARZ (720 b.). První nepostupující byl původně CHRIS NAPRAWCA, ale díky odstoupení JANČI PINDUROVÉ z turnaje se tak mohl radovat z postupu do semifinále.

Vítěz kvalifikace a majitel prémie za nához 255 bodů VÍŤA HASNÍK

SEMIFINÁLE se hraje tradičně na součet dvou her a zřejmě se nával euforie z postupu přetavil CHRISOVI i do hry a bezpečně postoupil do finále z 1. místa (430 b.). I druhý postupující MIRA KLUZ zahrál výborně (427 b.) a zbylou postupující šestku doplnili VAŠEK BAŘINA (390 b.), velmi dobře hrající ADAM ZLATTNER (372 b.), ANDY JURASZEK (368 b.) a ARTUR STABIK (351 b.). Na celkovém 13. a tedy nepostupujícím místě skončil PAWEL KOZOK (346 b.).

FINÁLE se rovněž hraje na dvě hry a mělo pár horkých favoritů. Jenže papírové předpoklady jsou jedna věc a skutečnost druhá. Bombarďák VÍŤA HASNÍK (345 b.) vyplýtval zřejmě všechen střelecký prach v kvalifikaci a tak z toho bylo až konečné sedmé místo. Vylepšit šestou pozici nezvládl ANDY BEDNARZ (346 b.) a jen o něco lépe zahrál MIRA KLUZ (349 b.) na pátém místě. Velké a příjemné překvapení celého turnaje ADAM ZLATTNER (355 B.) pokračoval v pěkných výkonech a bylo z toho konečné čtvrté místo. A už se blížíme k těm nejlepším. Trpělivě procházel turnajem ANDY JURASZEK (376 b.) a po čtvrtém místě v říjnovém turnaji se dočkal zaslouženého třetího místa. Velmi vyrovnaně prošel celým turnajem FILIP KŘIŽKA (391 b.), ve finále se ještě zlepšil a bylo z toho druhé místo. Velký potlesk pak sklidila vítězka listopadového turnaje, šestnáctiletá OLA PAGIELA (420 b.), která zvládla finále bravurně a odměnou je ji kromě celkového vítězství i titul nejlepší ženy turnaje a vítěze Kategorie B. Kromě krásných medailí medailí získali první tři hráči díky hlavnímu pořadateli CNC PRODUKT krásné prize money a odměny si odnesli i hráči na 4. – 6. místě.

4. A. ZLATTNER – 2. F. KŘIŽKA – 1. O. PAGIELA – 3. A. JURASZEK – 6. A. BEDNARZ – 5. M. KLUZ

A jak nám celkovým pořadím zamíchal listopadový turnaj? Pořadí na prvních třech místech se nám nezměnilo, pouze body. I nadále vede VAŠEK BAŘINA (267 b.), druhý je RADEK NOVÁK (264 b.) a k němu se bodově přiblížil třetí ANDY BEDNARZ (261 b.). Mezi ženami svádí souboj o celkovou vítězku LENKA SIVKOVÁ (139 b.) s HANKOU ROUDNOU (135 b.) a v Kategorii B je prozatím nejlepší VAŠEK MALUREK (120 b.).

A teď důležité INFO. Závěrečný turnaj série se hraje v Bowlingu SKY v neděli 9. prosince 2018. Po jeho skončení bude známo konečné pořadí, z kterého nejlepších 18 hráčů (bez rozlišení kategorií) postoupí do finálového turnaje MASTERS CNC PRODUKT CUP, který je naplánován na neděli 3. února 2019. Startovné bude pro tyto hráče ZDARMA. Bližší informace o samotném MASTERS přineseme v reportu z prosincového turnaje. Tímto končí náš komentář listopadového turnaje CNC PRODUKT CUP a my se těšíme již za tři týdny na viděnou. OBSAZOVAČKA je aktivní, tak neváhejte s přihlášením.

Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí kategorie A – ZDE

Pořadí kategorie B – ZDE

Pořadí kategorie Ž – ZDE

HDC a kategorie pro listopadový turnaj – ZDE

OBSAZOVAČKA na 8. turnaj série – neděle 9. prosince 2018 – ZDE

Váš CNC Produkt Team