PATRIK HŘIVNA přišel, rozkoukal se a zvítězil

V neděli 19. května 2019 se v Bowlingu SKY Ostrava sešlo k třetímu turnaji bowlingové série CNC PRODUKT CUP celkem 26 hráčů. Naši polští přátelé se tentokrát nepřihlásili, teda kromě Andyho Bednarze, protože měli své Mistrovství hráčů starších 40 let ve své domovině a tak se v uvolněných místech na obsazovačce dostalo na pět nováčků našeho turnaje a dva z nich se probojovali až do finále.

Tentokrát nám nepadala žádná čísla, ale z hlediska postupových šancí a sportovního zápolení to snad bylo i dobře, protože šanci postoupit z kvalifikace měl téměř každý hráč. Nakonec se s ní nejlépe vypořádal Pepa Novák (787 b.), který po vyhoření v minulém turnaji přijel velmi dobře připraven. Druhý skončil jeho věčně ubreptaný synátor Radek (778 b.) a třetí místo vybojoval Jarda Rzidký (746 b.), který měl také co napravovat. Máme na mysli dubnový CNC Cup. Top šestku, zajišťující přímou účast ve finále, doplnili Patrik Hřivna (743 b.), Matěj Vojkovský (732 b.) a Vašek Bařina (724 b.). Tady přijde maličká zastávečka pro jednu důležitou informaci. Moc nás těší zájem opavských hráčů, kterých přijelo tentokrát již hned pět. K nim samozřejmě musíme připočítat také „ostraváka“ Radka Uhera a to se ještě kvůli zranění omluvil Honza Hoschna. Paráda pánové, jen tak dál. Prvním nepostupujícím, který převal cenu útěchy, se o tři bodíky stal právě jeden z opavský nováčků, Jirka Grygar.

Vítěz kvalifikace – JOSEF NOVÁK

semifinále zaskočila všechny chlapy Iveta Kudelová (403 b.), která si svým postupem do finále zajistila již minimálně titul nejlepší ženy turnaje. Spolu s ní se do závěrečných dvou her o květnové vítězství probojovali také Radovan Uher (394 b.), Pavel Roudný (379 b.), Andy Bednarz (368 b.), další z nováčků Jarda Kytlica (368 b.) a posledním byl Milda Kaplan (363 b.). O jeho postupu rozhodl vyšší nához, protože stejného výkonu dosáhl i první nepostupující semifinalista Radek Jaroš. I ten dostal svou cenu útěchy.

TOP šestka květnového turnaje

2. Václav Bařina – 1. Patrik Hřivna – 3. Radovan Uher – 5. Iveta Kudelová – 4. Radek Novák – 6. Andrzej Bednarz

A finále mohlo začít. V první hře žádný z hráčů nezahrál dvoustovku a v čele se usadil díky 191 bodům Matěj Vojkovský. Zbylá smečka pronásledovatelů zaostávala jen o pár bodíků a tak bylo jasné, že o vítězi rozhodne druhá hra. A najednou se začalo hrát. Až by se dalo říci, že to do teď hráči flákali. Během kvaldy, semifinále a první finálové hry padlo jen šest dvoustovek. A najednou, když už šlo o vše, jich v závěrečné hře padlo hned pět. Asi to tak tentokrát mělo být a bylo parádní pozorovat hráče, jak se jednomu vedle druhého kouří z hlavy, jak počítají a počítají. Nakonec vyšel skvěle finiš díky cca šesti nebo sedmi spojeným strajkům Patriku Hřivnovi (395 b.). Zahrál 224 a najednou byl, i přes nevydařenou první hru, aspirantem na vítězství. A podařilo se mu to. Vůbec nic na tom nezměnil ani Vašek Bařina (202 – celkem 389 b.), ani Radovan Uher (218 – celkem 384 b.). Hráč roku 2018 tak skončil druhý a současný lídr třetí. O bednu se také pral Radek Novák (210 – celkem 381 b.), ale bohužel, konečné čtvrté místo. Na výborném pátém místě skončila nejlepší žena turnaje Iveta Kudelová (377 b.) a do TOP šestky ještě proklouzl Andy Bednarz (373 b.).

PATRIK HŘIVNA a IVETA KUDELOVÁ

A jak vypadá celoroční hodnocení po odehraném třetím turnaji? V čele série CNC PRODUK CUP 2019 se osamostatnil Radovan Uher (140 b.), druhý je Andrzej Bednarz (137 b.) a na třetím místě je i nadále Matěj Vojkovský (134 b.). Ivanka Nováková pak vévodí ženské kategorii (71 b.) i kategorii B (58 b.).

Máme tedy za sebou úspěšný květnový turnaj série CNC PRODUK CUP. Ke čtvrtému pokračování se sejdeme v Bowlingu SKY Ostrava v neděli 23. června 2019. OBSAZOVAČKA – ZDE – je již aktivní, tak kdo má zájem si zahrát, neváhejte a rychle se přihlaste. Moc volných místeček již není. Díky za krásnou bowlingovou neděli a zase brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí kategorie A – ZDE

Pořadí kategorie B – ZDE

Pořadí kategorie Ž – ZDE

HDC a kategorie pro červnový turnaj – ZDE

Váš CNC Produkt Team