Prosincový turnaj rozhodl o celkovém vítězi CNC PRODUKT CUP 2018

Celkově osmým turnajem byla zakončena v neděli 9.12.2018Bowlingu SKY Ostrava turnajová série CNC PRODUKT CUP 2018. Na závěrečný turnaj se přihlásilo 30 hráčů, ale různé důvody způsobily, že se nakonec dostavilo pouze 22 hráčů. Hodně z nich pak využilo možnosti opravných startů, takže se do poslední chvíle nevědělo, která jména budou v té smutné, nepostupující čtyřce.

S kvalifikací se nejlépe vypořádal PEPA NOVÁK (790 b.) a společně s ním přímo do finále postoupili také MATĚJ VOJKOVSKÝ (784 b.), JARDA RZIDKÝ (777 b.), ANDY JURASZEK (766 b.), DAVID KLEIN (755 b.) a ARTUR STABIK (743 b.). Se soutěží se rozloučily jediné dvě ženy turnaje a tou lepší a současně první nepostupující byla ALINA WOJACZEK.

ženy tunaje – A. WOJACZEK a H. ROUDNÁ          “krásná” splitová hra PAVLA ROUDNÉHO

Na řadu přišly dvě semifinálové hry a podobně jako v kvalifikaci se o postup do finále bojovalo až do závěrečných hodů. S úsměvem odcházeli z rozběhů VÍŤA HASNÍK (392 b.), PAVEL ROUDNÝ (376 b.), ANDY BEDNARZ (369 b.), VAŠEK BAŘINA (363 b.), a KRZYSZTOFOVÉ CZULA (356 B.) a WYWROT (342 b.). Pouhé tři bodíky dělily od postupu VAŠKA MALURKA (339 b.).

hráči kategorií – ALINA WOJACZEK (ŽENA) – ANDY JURASZEK (KAT. B) – MATĚJ VOJKOVSKÝ (KAT. A)

Ve finále pak vše gradovalo. Rozhodčí Petr Roubalík jen s úsměvem pozoroval, jak se na všech šesti drahách pomalu víc počítá, jak hraje, jak jsou na tom bodově soupeři. Éterem bylo slyšet, kdo měl haluzovější strike nebo koho zařezali parohy, ale tyhle emoce prostě k bowlingu patří. Po dohrání dokonce musel, ač velice nerad, odehnat od svého rozhodcovského stolku i některé netrpělivé a štěbetající hráče, aby neudělal při zapisování výsledků chybu. Jeden z mála, kdo se soustředil jen na svou hru, byl mladý MATĚJ VOJKOVSKÝ (430 b.), který hlavně v druhé hře předvedl své umění a nejvyšší hrou turnaje 246 bodů si došel pro vítězství. Velmi dobře si v celém turnaji vedl, stále se herně zlepšující, ANDY JURASZEK (406 b.) a jeho obrovská radost z druhého místa málem zbořila zástěnu v restauraci. Současně se stal i hráčem Kategorie B. Skvělým finišem urval pro sebe třetí místo VÍŤA HASNÍK (391 b.), když o pouhý bodíček zpět zůstal čtvrtý, vzorně dohazující, JARDA RZIDKÝ (391 b.), ale co naplat, spojené strike jsou spojení strike. Mezi TOP šestku se ještě propracovali ARTUR STABIK (374 b.) a KRZYSZTOF CZULA (371 b.).

6. K. CZULA – 5. A. STABIK – 4. J. RZIDKÝ – 1. M. VOJKOVSKÝ – 2. A. JURASZEK – 3. V. HASNÍK

Závěrečný turnaje roku 2018 máme za sebou a na řadu přichází konečné pořadí v jednotlivých kategoriích. Začneme Kategorií B, v které zvítězil díky lepším dílčím výsledků ANDY JURASZEK (109 b.), se stejným počtem bodů byl tak “až” druhý VAŠEK MALUREK a třetí místo obsadil MILAN KAPLAN (101 b.). V Kategorii ŽEN svedly velký souboj LENKA SIVKOVÁ (118 b.) a HANKA ROUDNÁ (115 b.) a třetí pak skončila IVETA KUDELOVÁ (89 b.).

V hlavní Kategorii A se o celkové vítězství svedl parádní boj. Nečekaně se tohoto souboje nezúčastnil celkově druhý RADEK NOVÁK (264 b.), kterému k celkovému vítězství a prémii v hodnotě 5.000,- Kč stačilo skončit do sedmého místa. Asi 2.000,- Kč z Devítky v Jadranu mají větší hodnotu než 5.000,- Kč z našeho turnaje. O to větší udělal radost svému největšímu soupeři v celkovém hodnocení, kterým byl VAŠEK BAŘINA (267 b.). Ten této šance dokonale využil a stává se celkovým vítězem bowlingové série CNC PRODUKT CUP 2018. Konečné celkové třetí místo pak vybojoval ANDY BEDNARZ (261 b.), který měl také ještě šanci celkově zvítězit, ale finále mu nevyšlo tak, jak by si přál.

Poháry třem nejlepším hráčům v jednotlivých kategoriích, prémie 5.000,- Kč a PUTOVNÍ POHÁR CNC celkovému vítězi budou předány hráčům 3. února 2019, kdy se uskuteční SUPERFINÁLE pro celkově nejlepších 18 hráčů celoroční série. Startovné na tento turnaji bude ZDARMA. PROPOZICE k tomuto samostatnému turnaji budou zveřejněné na naších stránkách do konce roku 2018. Termín úvodního turnaje série roku 2019 bude také včas zveřejněn.

Tímto končí report ze závěrečného, prosincového turnaje CNC PRODUKT CUP. Všem hráčům děkujeme za přízeň a účast v našich turnajích v roce 2018, přejeme všem krásné a pohodové svátky vánoční a do roku 2019 hodně zdraví a štěstí.