ROSŤA KALA slaví letošní třetí vítězství

Předposlední, celkově devátý, turnaj CNC PRODUKT CUP letošního roku se v Bowlingu SKY Ostrava uskutečnil v neděli 10. listopadu 2019. Ozdobou toho turnaje byla parádní účast 34 hráčů a náš sen, účast 36 hráčů, začíná nabývat reálných podob a to díky Vám, hráčům. A nejen účast byla parádní. Museli bychom hodně pátrat v archivu, zda bychom našli tak těsné bodové rozdíly nejlepších hráčů v kvalifikaci, částečně v semifinále a hlavně ve finále. A nyní již k samotnému průběhu turnaje.

V kvalifikaci zahrála výborně a při svém první účasti v turnaji byla po čtyřech hrách nejlepší Jana Orságová (789 b.). O pouhý bodík zpět byli hned dva hráči a to Milan Krčma a Rosťa Kala (788 b.). Přímý postup do finále si zajistili také ze čtvrtého místa Karel Orság (782 b.), pátý Tomáš Frydrych (781 b.) a pouze šestý Petr Barinec (776 b.) se nevměstnal do „sedmsetosmdesátky“. To byla nejlepší šestka, dalších 12 hráčů se probojovalo do semifinále a bohužel, pro 16 hráčů turnaj skončil. A tady jsme narazili na jména, která častěji skloňujeme až mezi celkově nejlepšími hráči turnaje. Takový je prostě bowling a s turnajem se museli rozloučit například lídr série Andy Bednarz, Josef Novák, Pavel Roudný, stříbrný z října Michal Poprocký nebo květnový vítěz Patrik Hřivna. Nejsmutnějším však zřejmě byl Mateusz Mašlanka (719 b.), kterému postup utekl o pouhé 3 bodíky. Malou náplastí na vyřazení mu byla obálečeka označená jako Cena útěchy. Prémie 1.000,- Kč za nához nad 250 bodů se již připravovala k předání, jenže osud tomu nepřál, když Peťa Barinec zahrál „pouze“ 245 bodů, což byl nakonec nejvyšší nához celého turnaje.

Jana Orságová – vítězka kvalifikace

Další dvě semifinálové hry rozhodly, kterých šest hráčů doplnění již jisté finalisty. Tento step zvládl skvěle Pavel Varhaníček (447 b.) a o parník přehrál své soupeře. Rozdíl pouhých dvou bodů pak byl mezi 2. až 4. místem semifinále a na finále se mohli těšit Radovan Uher (406 b.), Dan Novák, Lenka Zvěřinová (oba 404 b.), Luba Sivek (381 b.) a posledním finalistou se stal Radek Novák (371 b.). Smutným semifinalistou s cenou útěchy v ruce byl první nepostupující Honza Hoschna (363 b.) a turnaj skončil také pro Víťu Hasníka (361 b.), Ivanku Novákovou (351 b.), Vaška Malurka (340 b.), Agnieszku Sroku (319 b.) a Ivetu Kudelovou (312 b.).

Pavel Varhaníček – hráč Kategorie B a Lenka Zvěřinová – nejlepší žena turnaje

A jdeme na finále, který bylo opravdu vynikající. Především souboj nejlepších tří hráčů byl fantastický. Shodou okolností se všichni tři sešli na drahách 1 a 2 a pod pečlivým dohledem rozhodčího, který se na finále uvelebil právě na tomto páru drah. A začneme netradičně od těch méně úspěšných finalistů. Bohužel, až 12. místo obsadil jeden z aspirantů na celkové vítězství Radovan Uher (275 b.), také 11. Petr Barinec (296 b.) si finále představoval jinak, naopak spokojený s 10. místem byl Luba Sivek (299 b.). Po nevydařených posledních turnajích bral pěkné 9. místo Dan Novák (313 b.), jistě vyšší ambice než 8. místo měl Milan Krčma (335 b.) a ať chce či nechce, parádní 7. místo vybojovala Jana Orságová (340 b.). A jsme již u TOP šestky listopadového turnaje. Radek Novák (356 b.) opět ukázal, jak se bojuje, když to nejde a vyválčil ceněné 6. místo, říjnové vítězství sice neobhájila, ale 5. místem a titulem nejlepší ženy turnaje potvrdila svou kvalitu Lenka Zvěžinová a konečně se turnaj vydařil také Pavlu Varhaníčkovi (384 b.), když obsadil 4. místo a byl nejlepším hráčem Kategorie B. A máme tady parádní souboj tří hráčů o listopadové vítězství. Skvěle zahrál obě hry Tomáš Frydrych (430 b.) a co dodat? Rozepisovat se o jedné chybě, splitu, šťastném strike či stojící kuželce č. 8 nemá význam, to potkalo všechny tři borce. Takže resumé. Skvělý výkon, koncentrace na každý hod a výsledkem je krásné 3. místo + 1.000,- Kč pro Tomáše. Až poslední dva hody Karla Orsága (432 b.) rozhodly o vítězi a o druhém místě. První hod vyšel, u druhého zůstala stát ta nešťastná osmička a Karel tak vylepšil své třetí říjnové místo na listopadové druhé a k tomu získal prémii ve výši 1.700,- Kč. Parádní práce. Zbývá nám tedy vítěz. Pátý letošní turnaj, třetí vítězství a prize money s pěknou částkou 2.600,- Kč. To je bilance nejlepšího hráče listopadového turnaje CNC PRODUKT CUP, Rosti Kaly (434 b.). K tomu není co dodávat, snad jen velká gratulace.

2. Karel Orság, 1. Rostislav Kala, 3. Tomáš Frydrych, 5. Lenka Zvěřinová, 6. Radek Novák a 4. Pavel Varhaníček

A jak nám zamíchal celkovým pořadím devátý turnaj? Boj o celkového vítěze a prémii 5.000,- Kč nabírá na obrátkách. Herního výpadku vedoucích Andyho Bednarze (272 bodů) nedokázal využít druhý Radovan Uher (270 b.) a vše se rozhodne v závěrečném desátém turnaji. Ve hře je také třetí Radek Novák (263 bodů). Mezi ženami je nejlepší Iveta Kudelová (144 bodů) a stejně tak vede Iveta i pořadí Kategorie B (137 bodů).

Tímto nám končí devátý turnaj série CNC PRODUKT CUP 2019. K závěrečnému desátému dějství se v Bowlingu SKY Ostrava sejdeme za měsíc v neděli 8. prosince 2019. OBSAZOVAČKA ZDE je již nyní aktivní, tak pokud najdete volné místo, tak neváhejte s přihlášením. A nyní DŮLEŽITÁ INFORMACE pro hráče, kteří bojují o celková vítězství ve společné kategorii, o nejlepší ženu a o hráče Kategorie B. Žebříčky jsou jasné, počtáři jste jistě zdatní, tak každý z Vás ví, jak si na tom stojí. Po skončení prosincového turnaje totiž proběhne předání cen těm nejlepším hráčům. Tímto bychom tedy ukončil náš report z listopadového CNC Produkt Cupu a těšíme se s Vámi na viděnou za měsíc.