Srpnový výpadek napravil ROSŤA KALA vítězstvím

K sedmému dílu bowlingové série CNC PRODUKT CUP se do ostravského centra Bowling SKY nakonec sešlo v neděli 8. září 2019 celkem 23 hráčů. V sobotu večer se organizátor rozhodl z důvodu malého počtu hráčů v 1. rundě tuto zrušit a tak se hrály pouze rundy dvě. Počty před kvalifikací byly pro každého hráče jasné. Stačí porazit pět hráčů a postup je zajištěn.

ANDRZEJ BEDNARZ – vítěz kvalifikace

Jenže úvodní kvalifikační runda nepřinesla žádná vysoká čísla a tak se i pravidelní účastníci minimálně semifinále strachovali o postup až do závěrečných hodů druhé rundy. A ne každému to vyšlo. Opět jsme byli svědky velkého překvapení, stejného, jaké v srpnu předvedli vypadnutím hned v kvalifikaci Matěj Vojkovský a Rosťa Kala, když se se soutěží musel rozloučit lídr celoročního hodnocení Radovan Uher (634 b.). Cena útěchy za 19. místo, čili první nepostupující, byla předána Milanu Kaplanovi (638 b.). Na poslední postupové místo tentokrát stačilo 655 bodů a autorem tohoto výkonu byl Petr Adamec. Přímou účast ve finále si zajistili Andy Bednarz (763 b.), Rosťa Kala (752 b.), Pavel Varhaníček (749 b.), Jarda Rzidký (747 b.), Vašek Bařina (739 b.) a Radek Novák (738 b.).

LENKA SIVKOVÁ a IVETA KUDELOVÁ – nejlepší hráčky turnaje

Dvě semifinálové hry nám pak klasicky doplnily druhou šestici finalistů. Celkem s přehledem postoupili Karel Orság (397 b.), Pepa Novák (390 b.), Vašek Malurek (371 b.) a Standa Žák (363 b.). Poslední dva postupující, Vítek Hasník (350 b.) a Pavel Roudný (349 b.), si postup doslova vydřeli až v závěrečných hodech. Smutný tak zůstal první nepostupující Michal Poprocký (347 b.), kterému alespoň trošinku zvedla náladu cena útěchy. Semifinále bylo konečnou i pro poslední dvě ženy. Titul nejlepší ženy turnaje si odnesla Iveta Kudelová (332 b.) a druhá skončila Lenka Sivková (312 b.).

3. Vít Hasník, 2. Josef Novák, 1. Rostislav Kala, 4. Andrzej Bednarz, 5. Radek Novák a 6. Karel Orság

Ani v samotném finále nám nepadala žádná extra vysoká čísla a tak měl každý dohoz velkou váhu. Nicméně fakt, že nám nepadaly dvěstěpadesátky, vůbec neubral na dramatičnosti, ba naopak. Nervy pracovaly a po skončení se organizátor jen usmíval, jak všichni hráči, jeden vedle druhého, rozebírali, kdepak že to udělali osudnou chybu a kdyby padl strike a ne split, jak by mohlo finále dopadnout. Jenže v žádném sportu a samozřejmě ani v bowlingu, se na kdyby nehraje a finále skončilo tak, jak skončilo. Ze svého letošního druhého vítězství a finanční odměny ve výši 1.540,- Kč se po velkém finiši mohl radovat Rosťa Kala (411 b.). Spokojený musel být také Pepa Novák (403 b.) ze své letošní první medaile, která měla stříbrnou hodnotu a z finanční odměny 1.040,- Kč. O třetím místě musel dokonce rozhodnout vyšší finálový nához. Stejného počtu 389 bodů dosáhli Víťa Hasník a Andy Bednarz. O Bronzové medaili a odměně 600,- Kč pro Vítka rozhodlo jeho 196 bodů oproti 194 bodům Andyho, na kterého tak zbylo až čtvrté místo. Do TOP šestky se ještě probojovali Radek Novák (385 b.) a Karel Orság (382 b.). Minimální rozdíly mezi třetím až šestým hráčem jen potvrzují opět parádní finále našeho Vašeho turnaje CNC PRODUKT CUP. Nejlepším hráčem Kategorie B se stal celkově sedmý Vašek Malurek (356 b.).

VÁCLAV MALUREK – hráč turnaje Kategorie B

Po sedmém turnaji se některým hráčům již škrtal nejméně povedený turnaj a tak se nám to začne hlavně od příštího turnaje pěkně zamotávat. V čele série i nadále zůstává Radovan Uher (270 b.), ovšem druhý Andrzej Bednarz (268 b.) má vedoucí pozici již na dosah ruky. Třetí místo si v zářijovém turnaji pojistil Radek Novák (259 b.). Mezi ženami i nadále kraluje Iva Nováková (136 b.) a v Kategorii B vedení navýšil Vašek Malurek (125 b.).

Máme tedy za sebou vydařený sedmý turnaj bowlingové série CNC PRODUKT CUP 2019. K osmému dílu se v Bowlingu SKY Ostrava sejdeme v neděli 13. října 2019 a už se na Vás všechny opět moc těšíme. OBSAZOVAČKA ZDE je aktivní od dnešního poledne, tak neváhejte s přihlášením. Díky za krásnou zářijovou bowlingovou neděli a zase brzy na viděnou.

Výsledky turnaje – ZDE

Pořadí kategorie A – ZDE

Pořadí kategorie B – ZDE

Pořadí kategorie Ž – ZDE

HDC a kategorie pro říjnový turnaj – ZDE

Váš CNC Produkt Team