Velikonoční CNC Produkt Cup aneb RADOVAN UHER a jeho pomlázka

Velikonoční neděle 21. dubna 2019 byla v Bowlingu SKY Ostrava věnována druhému turnaji bowlingové série CNC PRODUKT CUP 2019. Zcela kompletně naplněné tři rundy 36 starty slibovaly zajímavou a dramatickou podívanou a tak tomu i bylo.

V úvodní 1. rundě zahráli nejlépe VÍŤA HASNÍK (762 b.) a ANDY JURASZEK (754 b.) a nakonec to stačilo na konečné 4. a 5. místo kvalifikace, čímž si oba zajistili přímý postup do finále.

2. rundě se zodpovědně ke svému restartu postavil ZBIGNIEW KOSIEC (821 b.) a ujal se vedení startovního pole. Na dráze mu byla dobře hrající soupeřkou JANČA PINDUROVÁ (769 b.), která se usadila na 2. místě. Velmi slušné výkony v této rundě předvedli také RADOVAN UHER (764 b.) a IVANKA NOVÁKOVÁ (749 b.) a tyto výkony nakonec stačily na konečné 3. a 6. kvalifikační místo.

Velká překvapení přinesla 3. runda. Z horkých favoritů se do TOP šestky neprobojoval žádný z hráčů a naopak, sítem kvalifikace neprošli takoví borci, jako JARDA RZIDKÝ, FILIP KŘIŽKA nebo PEPA NOVÁK. Hráčem této rundy byl nakonec překvapivě, ale zcela zaslouženě VAŠEK MALUREK (746 b.). První cena útěchy byla věnována JUSTYNĚ SZKUCZIK (693 b.), 19. hráčce kvalifikace, které postup unikl o pouhopouhý bodíček.

semifinále pokračoval ve velmi dobrých výkonech VAŠEK MALUREK (435 b.) a s přehledem postoupil z 1. místa tohoto stepu do finále. Společně s ním si účast ve finále vybojovali také RADEK NOVÁK (415 b.), PAVEL KUSÝN (404 b.), MATĚJ VOJKOVSKÝ (396 b.), VAŠEK BAŘINA (385 b.) a poslední místečku urval ANDY BEDNARZ (346 b.). Prvním nepostupujícím byl náš pan ředitel turnaje PAVEL ROUDNÝ (333 b.), který svou cenu útěchy věnoval druhému nepostupujícímu, což byl MILAN KAPLAN.

2. Matěj Vojkovský, 1. Radovan Uher, 3. Zbigniew Kosiec, 4. Ivana Nováková, 5. Andrzej Bednarz a 6. Jana Pindurová

A je tady velmi očekávané finále. Zřejmě inspirován názvem domácí opavské herny do něj jako raketa vystřelil RADOVAN UHER (253) a s obrovským náskokem se ujal vedení před JANČOU PINDUROVOU a ANDYM BEDNARZEM. V druhé hře se pak nastartoval MATĚJ VOJKOVSKÝ (255) a nejvyšším náhozem turnaje vyprovokoval Radovana (220) k parádnímu týmovému mači. Oba hráči prvoligového družstva ABL Vapka-Nilfisk tak ukázali, kudy vede cesta moderního bowlingu. Statečně se s tímto trendem popasoval také ZBIGNIEW KOSIEC (227), nejlépe zastupující početnou polskou hráčskou družinu. Když to tedy sečteme, tak nám vychází, že jasným vítězem velikonočního CNC PRODUKT CUP se stal RADOVAN UHER (473 b.), na druhém místě skončil MATĚJ VOJKOVSKÝ (427 b.) a třetí místo pak vybojoval nejlepší hráč kategorie B ZBIGNIEW KOSIEC (420 b.). Hned za touto trojicí skončila na čtvrtém místě nejlepší žena turnaje IVANKA NOVÁKOVÁ (387 b.), svou výkonnost potvrdil pátým místem ANDY BEDNARZ (368 b.) a šestá skončila další žena, JANČA PINDUROVÁ (363 b.).

Nejlepší ženy dubnového CNC PRODUKT CUP – Ivana Nováková a Jana Pindurová

Po druhém turnaji série se o celkové vedení dělí ANDY BEDNARZ a RADOVAN UHER (oba 94 b.), třetí je MATĚJ VOJKOVSKÝ (92 b.). IVANKA NOVÁKOVÁ pak vévodí ženské kategorii (50 b.) i kategorii B (46 b.).

Máme tedy za sebou úspěšný velikonoční turnaj CNC PRODUKT CUP. K třetímu dějství se v Bowlingu SKY Ostrava sejdeme v neděli 19. května 2019. A teď přichází na řadu důležité informace. Velmi nás těší Váš velký zájem o tento turnaj. Abychom uspokojili žádosti více hráčů zúčastnit se tohoto turnaje, tak OPRAVNÉ STARTY (re-entry) budou potvrzeny pouze v případě, že nebude runda naplněna a to vždy ve čtvrtek v 10:00 hodin před nedělním turnajem. Své žádosti o restart prosím zapisujte v OBSAZOVAČCE přímo do re-enter (náhradník) Runda. Další, tentokrát malou změnou, je upravení začátků jednotlivých runda. 1. runda – 16.00 hodin, 2. runda – 17:30 hodin a 3. runda – 19:00 hodin. Přihlásit se můžete ZDE.

To by tak z naší strany bylo vše. Všem zúčastněným děkujeme za parádní bowlingovou sváteční neděli a brzy zase na viděnou.